2024-04-28

A Debrecen nyerte a duatlon vegyes váltó ob-t

A Debreceni Sportcentrum négyese nyerte a duatlon vegyes váltó országos bajnokságot vasárnap Balatonbogláron.

A Daróczi Péter, Balogh Sára, Dobi Gergő, Pusztai Dóra (képünkön) összeállításban versenyző csapat 1:14:53 óra alatt ért célba, nagy fölénnyel, majdnem 15 perccel megelőzve a második helyezett Újbuda SE együttesét. A Debrecen tavaly ezüstérmesként zárt a viadalon.
    Harmadikként az előző esztendőhöz hasonlóan a pécsiek végeztek a fejenként két kilométer futásból, nyolc kilométer kerékpározásból, valamint további egy kilométer futásból álló versenytávon.
    Szombaton az országos bajnokság egyéni viadalain a férfiaknál Hóbor Zalán, a nőknél pedig Bukovszki Tünde diadalmaskodott Balatonbogláron.

Eredmények (4x2 km futás, 8 km kerékpározás, 1 km futás):
1. Debreceni Sportcentrum (Daróczi Péter, Balogh Sára, Dobi Gergő, Pusztai Dóra) 1:14:53 óra