2023-07-08

Hat DEAC-hajó teljesítette az idei Kékszalagot

A Burger Károly és csapata által vezetett Esse volt a leggyorsabb a mieink közül.

Idén 515 hajó 2532 sportolóval vágott neki a vártnál gyengébb északi szélben a légvonalban 155 kilométeres 55. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjnak, amely Európa legnagyobb hagyományú, leghosszabb távú és a legtöbb résztvevőt felvonultató versenye.

A DEAC vitorlásszakosztálya soha ennyi hajóval még nem képviseltette magát az eseményen, hiszen ezúttal hat csapatunk vágott neki a nem könnyű megmérettetésnek, és mind a hat szerencsésen célba ért. Közülük a leggyorsabb az Esse volt, amely a siófoki átfutónál még a 125. helyen állt, ám egy remek hajrának köszönhetően végül összetettben a 72. lett, míg kategóriájában, a Yardstick I/1-ben az előkelő 5. helyen végzett a 21 indulóból, ideje 14 óra 29 perc 24 másodperc. ,

A DEAC-hajók eredménye
72. hely Esse (Burger Károly kormányos, Hartai Károly, Sásdi András, Léka Andor, Cserháti Gabriella)
Kategória: Yardstick I/I 5. hely

152. hely Ponente (Varga Ákos kormányos, Molnár Attila, Fekete Olivér, Zimmermann Péter)
Kategória: Melges 24 5. hely

283. hely Sparta (Bakos Miklós kormányos, Bakos Károly, Heim Imre, Jakab Kornél, Kovács Sándor)
Kategória: Yardstick II/1 25. hely

345. hely Marokintana (Szokol Lilla kormányos, Szokol Miklós, Lampé Olivér, Lampé Zsolt)
Kategória: Yardstick I/I 19. hely

449. hely Marlin 2 (Mauks Levente kormányos, Serbán Tamás, Balogh Gergely, Vitályos Géza, Karácsonyi Zoltán)
Kategória: Yardstick II/1 56. hely

484. hely Illéri (Ónódi-Szűcs Róbert kormányos, Neuwirth Gábor, Molnár László)
Kategória: Yardstick II/2 43. hely

Az idei Kékszalag abszolút győztese a végig vezető, azaz minden pályajelet elsőként kerülő MLS Raiffeisen Fifty Fifty lett.

Fotó: Magyar Vitorlás Szövetség