2022-03-12

Nem sikerült a születésnap

A Nagyerdőről vitte el a három pontot az Újpest.

Ünnepi hangulat előzte meg a a DVSC-Újpest Fc mérkőzést, hiszen a fennállása 120. születésnapját ünnepelte a Loki.  Dzsudzsákék az 1930-as éveket idéző retro mezben léptek pályára.

A lilák már az ötödik percben vezetést szereztek, Zivzivadze révén: Croizet kapott egy remek indítást, majd a 16-oson belül az alapvonal felé cselezett, középre adása után pedig a grúz támadó öt méterről a bal felsőbe pörgetett, 0-1.

A 45 percben  Antonov 23 méterről  tekerte a szabadrúgást a bal felsőbe, a kapufa segítségével talált be. 0-2.

A 65 percben szépített a DVSC,  büntetőt ítélt a játékvezető, a 11-est Dzsudzsák a bal felsőbe rúgta. 1-2

DVSC–Újpest FC 1–2 (0–2) (Dzsudzsák 65. –11-esből, ill. Zivziadze 5., Antonov 45+3.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 6011 néző. Vezette. Bogár Gergő

DVSC: Gróf – Kusnyír, Deslandes, Nikolic (Rácz, 89.), Ferenczi – Baráth, Da. Babunski – Bódi, Dzsudzsák, Bévárdi (Soltész, 66.) – Do. Babunski.

Újpest: Banai – Pauljevic, Kuusk (Kastrati, 69.), Csongvai, Antonov – Boumal (Bjelos, 69.), Onovo, Mitrovic (Mack, 90.) – Beridze, Zivzivadze, Croizet.