2023-04-24

Győztes hazai szezonzáró

A Debreceni Egyetem alakulata négy összecsapást követően hibátlan mutatóval rendelkezik a rájátszásban.

A DEAC női röplabdázói a szezon utolsó hazai meccsén a Kunhegyest látták vendégül vasárnap délután a DESOK-ban. Együttesünk esélyesként vághatott neki az összecsapásnak, és szerencsére nem borult a papírforma.

Az első szettben nagy különbség volt a csapatok között, ebben a szakaszban a vendégek mindössze kilenc pontot szereztek. A második játékrész már szorosabban alakult, ettől függetlenül ezt is viszonylag simán megnyertük (25:18). A harmadik felvonás az elsőre hasonlított, hiszen ekkor újra mi domináltunk, végül ötvennégy perc alatt eldöntöttük a találkozót.

– Amikor az első szettben az ellenfél csak kilenc pontot csinál, akkor a folytatásban könnyebben kihagyhat a koncentráció. Ezen a meccsen azok a játékosok is pályára léphetnek, akik korábban kevesebb játéklehetőséget kaptak. Ezen a héten a Kistext otthonában vizitálunk, ezt a találkozót is szeretnénk megnyerni. Köszönjük a szurkolók támogatását! – összegzett Kuszkó Zsolt vezetőedző.

Együttesünk négy kör után hibátlan mutatóval rendelkezik az alsóházban.