2023-02-19

Álomgóllal győzött a Loki

A labdarúgó NB I 20. fordulójában a Honvéd 3–2-re kikapott odahaza a Debrecentől.

Jobban kezdett a Debrecen, de Szappanos a találkozó elején több bravúrt is bemutatott, így megóvta a kispestieket a góltól. A játékrész közepén már a válogatott hálóőr sem tudta kijavítani a védelem hibáját, a 27. percben szerzett vezetést a DVSC   Sós adott be szélről, középen érkezett Babunski és nem hibázott (0-1).

A 48 majd az 54 percben a Hovéd megfordította a mérkőzést, majd a 72 percben Babunski ismét betalált.

A 87 percben  a Lokihoz visszatért Varga Kevin mesteri indításával Loncsar tört be a 16-oson belülre majd passzolt Mancéhoz, aki egy csodás mozdulattal megszerezte a DVSC győztes gólját, de minden bizonnyal ez lesz a forduló legszebb találata is. .

Budapest Honvéd – DVSC: 2-3 (0-1)

Honvéd: Szappanos – Lovric, Prenga, Capan, Doka – Mitrovics, Gomis (Plakuscsenko 85′), Tamás K., Kocsis (Ennin 67′) – Lukics, Domingues (Átrok 67′)

Vezetőedző: Dean Klafuric

DVSC: Megyeri – Kusnyír (Varga K. 46’), Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Varga J. (Mance 70′), Manrique – Szécsi, Dzsudzsák (Ojediran 87′), Sós (Loncar 70′) – Babunski (Deslandes 87′)

Vezetőedző: Srdjan Blagojevic

Gólszerzők: Brandon 48’, Lukic 54′ ill. Babunski 27’, 72′, Mance 87′)