2022-01-18

Ipari mennyiségben termeltük a gólokat

A Debreceni Egyetem alakulatai magabiztos sikerekkel indították a 2022-es esztendőt.

A DEAC U17-es és U20-as futsalosai a Kistarcsával csaptak össze a hétvégén. Fiatalabb korosztályunk gyakorlatilag az első félidőben eldöntötte a meccset, hiszen a szünetben 6-0-ra vezetett. A folytatásban ugyan ellenfelünk szépített, de a sikerünk egy pillanatig sem forgott veszélyben. A 9-1-es diadalból Kopjári Soma Csaba és Tóth Barnabás is három találattal vette ki a részét. Együttesünk tizenhárom forduló alatt harminchárom pontot zsebelt be, ennek köszönhetően a második helyen áll a tabellán.

Az állás:

U20-as együttesünk sem fukarkodott a gólokkal. Tehetségeink parádés első játékrészt produkáltak, Serestyén Szabolcs a 19. percben 0-8-ra módosította az eredményt. A térfélcsere után kicsit megrázták magukat a hazaiak, így megfelezték a hátrányukat (4-8). A folytatásban Komlósi Péter vezérletével megint mi diktáltuk az iramot, végül 14-5-re nyertünk. Külön ki kell emelni Komlósi pazar produkcióját, hiszen 18 éves húzóemberünk hétszer (!) köszönt be a bajnokin.

Jól indítottuk a találkozót, és hamar megnyugtató előnyt szereztünk. Viszont a srácok a második félidőt nem úgy kezdték, ahogy kellett volna, így gyorsan kaptunk négy találatot. Az időkérés után rendeztük a sorokat, és a szép góljainknak hála magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot – összegzett Vass Ottó.

A tabella:

Fiú Futsal I. osztály U17 Keleti csoport 13. forduló

Kistarcsai VSC-DEAC 1-9 (0-6)

gólszerzők: Palicz (31.), ill. Tóth B. (4., 15., 35.), Tercza (4., 12.), Kopjári (9., 10., 33.), Puskás A. (23.)

A DEAC összeállítása: Ficsor – Tercza, Tóth B., Puskás A., Tóth Cs. Csere: Kopjári. Edző: Harmati Tamás.

Fiú Futsal I. osztály U20 Keleti csoport 13. forduló

Kistarcsai VSC-DEAC 5-14 (0-8)

gólszerzők: Rábai (21.), Patai (21., 23.), Horváth A. (24.), ill. Odonuga (5., 18., 30.), Komlósi (12., 15., 16., 18., 27., 33., 38.), Serestyén (17., 19.), Konyári (32.), Sándor K. (36.)

A DEAC összeállítása: Juhász – Konyári, Serestyén, Komlósi, Sándor K. Cserék: Odunuga, Király. Edző: Vass Ottó.

Faragó Lajos: Borzasztó átélni egy ilyen sérülést

Koronavírus: 479 új eset Hajdú-Bihar megyében