2021-11-20

Az Újpest legyőzte a Lokit

A sereghajtó Újpest hazai pályán 3-1-re legyőzte az immáron Joan Carrillo vezetett DVSC-t az NB I 13. fordulójának szombati zárómérkőzésén.

A 20. percben megszerezte a vezetést az Újpest: Mitrovic jobb oldali beadása után Beridze egy csellel két védőt megbolondított, majd némi szerencsével visszapattant hozzá a labda és hét méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

Négy perc elteltével egyenlített a DVSC: egy szöglet után Csongvai kézzel ért bele a labdába. A videóbírózás után megítélt büntetőt Dzsudzsák értékesítette 1-1

A 35. percben  Koné tört volna kapura, a tizenhatos előtt Nikolic teljesen feleslegesen ellökte, piros lap. A Loki 10 emberre fgyatkozott.

.  Az 57. percben Mitrovic középre adott, Koné pedig 14 méterről nem hibázott.

A végeredményt  Deslandes állította be a 87. percben szerzett öngóljával. Újpest-DVSC 3:1

Újpest-DVSC 3-1 (Beridze 20., Kone 57., Deslandes – öngól 87., ill. Dzsudzsák 28. – büntetőből) – kiállítva: Nikolic 34.

Újpest: Banai – Kastrati, Koutroumpis, Diaby – Csongvai (Pauljevic 61.), Mitrovic, Katona (Bjelos 75.), Mack, Antonov (Stieber 88.) – Kone (Viana 75.), Beridze

DVSC: Gróf – Bévárdi, Nikolic, Deslandes, Ferenczi – Dzsudzsák, Varga J., Bódi (Soltész 83.), Sós (Baráth, 40.) – Ugrai (Tischler 83.), Németh K. (Babunski 62.)