2021-03-21

Elképesztő meccsen egyenlített a párharcban a Brassó

A Corona Brassó második debreceni mérkőzését 7-5-re megnyerve a DEAC ellen kiegyenlített az Erste Liga elődöntőjében.

Az első harmadban alaposan egymásnak estek a csapatok. A Brassó alig 2 perc után megszerezte a vezetést, de a hazaiak ezúttal időben ébredtek. Jan Dalecky és Hári Norbert góljaival ugyanis pár perc alatt átvették a vezetést. Nem sokkal ez után azonban a vendégek egyenlíteni tudtak. Az utolsó két perc azonban a DEAC-nak sikerült igazán jól. Előbb Hugo Turcotte remek egyéni megmozdulásával, majd Dominik Novotny góljával 4-2-re alakította a meccs állását az egyetemi gárda.
A második harmad rosszul kezdődött debreceni szempontból. Egy szerencsétlen ütközés után Dominik Novotnyt kellett letámogatni a jégről. Ezután azonban Mazzag Dániel góljával növelte előnyét a DEAC. A Brassó azonban nem adta fel, sőt. A harmad végére nem csak az egynlítés jött össze, hanem alig 15 másodperccel a dudaszó előtt a vezetést is átvették (5-6).
Az utolsó harmadban a DEAC mindent megtett, de nem sikerült az egyenlítés, a végén pedig egy üreskapus góllal a Brassó kialakította az 5-7-es végeredményt.

A párharc állása 2-2, folytatás kedden Brassóban.