MegMinden
2023-04-26

Fenyőszirup

(egeszsegter.hu)

A fenyőszirup mágiája.

A fenyők az egészség őrei. Tisztítja a tüdőt, a vért és a tudatot, a vért oxigénnel látja el, a szájbetegségek és a légutak kiváló gyógyszere.

A friss ágakat, hajtásokat április-májusban gyűjtjük, a fenyővirágot májusban.

A fenyővirág emeli a vitális energiát, a friss hajtások gyógyítják a bőrbetegségeket, a rühet és a köszvényt, hajnövesztőként is kitűnő.

A tűlevél gyantát, cserzőanyagokat, ásványi anyagokat, vitaminokat (C-, B2-, K-vitamin) karotinoidokat és illóolajokat is tartalmaz.

A tűlevelekben hatszor több a C-vitamin, mint a citromban vagy a narancsban.

 

Fenyőméz készítése

A fenyőméz gyorsan enyhíti a torokfájás panaszait, megszünteti a görcsös köhögési ingereket.

Tavasszal a fiatal hajtásokból készíthetünk fenyőmézet és a téli, megfázós időszakig be is érik. Figyeld a friss hajtások megjelenését. Ilyenkor nagyon magas a C-vitamin és a terpentin tartalmuk. Hagyd egy kicsit kifejlődni, de ne várd meg, míg megkeményedik, megfásodik. A leszedett friss hajtásokat mosd meg alaposan folyó víz alatt és egy konyharuhán hagyd megszáradni. Kb. 40 dkg fenyőrüggyel tölts meg egy befőttes üveget és önts rá 1 kg mézet. 1-2 hónapra tedd a napra. A Nap természetes módon kiválasztja a fenyőhajtásokból a jótékony hatású hatóanyagokat és az illóolajakat. Miután eltelt az idő a mézet szitán át öntsd egy másik üvegbe. A szitában maradt fenyőrészeket tedd langyos teába, s így semmi méz nem vész kárba. Az így elkészített, igen értékes mézet tedd sötét, hűvös helyre felhasználásig.

 

 

 

Fenyőrügy szirup készítése

Hozzávalók a fenyőrügy sziruphoz

●    60 dkg kristálycukor,

●    40 dkg fenyőrügy,

●    1 dl forralt, lehűtött víz,

●    2 l-es befőttesüveg.

Elkészítés

Szórjunk kevés cukrot az üveg aljára, majd kezdjünk el rétegezni: fenyőrügy, cukor, fenyőrügy, cukor, fenyőrügy, cukor, és ezt egészen addig, míg el nem fogynak. A tetején cukor legyen. Végül öntsük rá a vizet, rázzuk össze és zárjuk le az üveget. Ne nyitogassuk!

Ha készen vagyunk a rétegezéssel zárjuk le az üveget, és tegyük szobahőmérsékletű helyiségbe, vagy napfényre és rázogassuk meg alaposan naponta egyszer-kétszer.

Néhány nap múlva a cukortól összeesik az üveg tartalma, a rügyek megfakulnak. Tartósítószert nem kell tenni bele, elég az üres üveg forralással való csírátlanítása.

Hurutos köhögés esetén étkezések előtt együnk belőle egy teáskanállal. Langyos teába is tehetjük, citrommal ízesíthetjük.

 

Az erdei fenyőrügy hatása

●   általános erősítőszerként is hatásos fogyasztása,

●   légúti problémák, megfázás, köhögés, torokfájás esetén gyógyír,

●   az idült hörghurut gyógyítója,

●   reumás betegek panaszait enyhítheti oldata,

●   illóolaja fertőtlenítő, nyákoldó, köptető, erősítő, élénkítő, gyulladáscsökkentő.

 

A lucfenyő terpentin tartalma

A terpentin a legerősebb természetes oldószer, felold minden lerakódást a légutakban, megöli a bélférgeket, tisztítja a nyirokrendszert és az érfalakat. Külsőleg alkalmazható reumatikus fájdalmak, ficamok, rándulások, zúzódások kezelésére.

 

Gyógyászati célra felhasználható a lucfenyő, a jegenyefenyő, a vörösfenyő, a törpefenyő és az ezüstfenyő.

Az eredeti írást itt találja.

Zeneipar

A következő szezonban is Andjelko Mandics lesz a vezetőedző

DEmedia.hu

Szerző
Hasonló cikkek