2023-09-06

Győzelmet hozott az első hazai edzőmeccs

A DEAC hokisai 2–1-re legyőzték a FEHA19 gárdáját a Debreceni Jégcsarnokban.

Első hazai edzőmérkőzését játszotta le kedden este a DEAC hokicsapata a cívisvárosi pályán. A találkozóra szép számban látogattak ki a szurkolók, ugyanis ingyen lehetett megtekinteni az egyetemisták fellépését. Az ellenfél az ugyancsak az Erste Ligában szereplő FEHA19 gárdája volt.

Nem sült el rosszul a mérkőzés a mieink szempontjából, ugyanis sikerült nyerniük. A találkozó első harmadában hátrányba került a DEAC, Csollák Márkó volt eredményes a hetedik percben, ezzel előnnyel abszolválták a vendégek az aktuális etapot.

A második játékrészben már volt válaszunk minderre: a 28. percben Kozma passzából Nicholas Rivera ütött gólt. Még ugyanabben a játékrészben fordítottunk az álláson, ugyancsak Kozma Ferenc passzát ütötte be, ezúttal Mihalik András.

A záró 20 percben már nem született újabb gól, azonban a végén – mintegy gyakorlásképpen – 5-5 büntetőt ütött a két csapat. A házigazdák kettőt értékesítettek, viszont a fehérváriak egyet sem, mert Gönczi Lajos minden lövést hárított!