2021-10-22

Nehezen, de legyűrte a Titánokat a DEAC az Erste Ligában

A fehérvári csapat kétszer is vezetett a Debreceni Jégcsarnokban, a végén a hazaiak örülhettek magabiztos győzelemnek.

A DEAC drukkerei a mérkőzés előtt annak mindenképpen örülhettek, hogy visszatért a kapuba válogatott hálóőrük, Hetényi Zoltán.
Sokkal több örömre már nem volt oka a hazai publikumnak, hiszen a Titánok hamar "felavatták" Hetényit és megszerezték a vezetést a meccs elején. Erre csak a harmad végéhez közeledve tudott válaszolni a hazai gárda, Dominik Novotny góljával (1-1).

A második játékrész is hasonlóan kezdődött, mint az első. A vendégek ismét megszerezték a vezetést, de erre már hamarabb válaszolt a DEAC. Rastislav Spirko egalizált (2-2).
Az utolsó harmadban már nem követett el az előzőekhez hasonló hibát a debreceni alakulat. Vladislav Kuleshov duplájával 4-2-es előnybe került az egyetemista gárda, majd az utolsó 10 percre kanyarodva Berta Ákos is beköszönt, ezzel már 5-2-re vezetett a DEAC. A végső döfést a Titánok páncéljába Hári Norbert tette meg, miután megszerezte a hazaiak 6. gólját, ezzel kialakította a 6-2-es végeredményt.
A DEAC vasárnap 18:30-től a Győr együttesét fogadja a Debreceni Jégcsarnokban.