2022-12-06

Két pontnyira telelünk a dobogótól

A DEAC húsz forduló után az 5. helyen áll a labdarúgó NB III Keleti csoprtjában.

Az utolsó, huszadik kör is lefutott az elmúlt hétvégén a harmadosztály küzdelmeiben, ezzel téli álomba merült a mezőny a jövő év elejéig. A következő játéknap február 12-én lesz, érdekesség, hogy a DEAC gárdája a városi rivális DVSC II.-vel kezdi a 2023-as esztendőt.

Visszatérve az őszi szezonra, az egyetemi alakulat az ötödik helyen zárt, két ponttal lemaradva a dobogó harmadik fokán álló kis Loki mögött. A helyezést tekintve nem panaszkodhatnak a fekete-fehér színekért szorítók, azonban természetesen kicsit árnyaltabb a kép, amennyiben megnézzük, hogy Sándor Tamás csapata 10 győzelem mellett 7 vereséget számlál, utóbbi némileg csalódásnak nevezhető. A debreceniek hektikusan szerepeltek a szezon első és harmadik harmadában.

Az nyitó fordulóban Füzesgyarmaton 2-1-es vereségbe szaladt bele a DEAC, július utolsó napján. Ezt követően verték a DVSC és a Vasas második gárdáját, viszont meglepetésre a DVTK II. elvitte a pontokat a cívisvárosból. Ezután jött egy “szűk” vereség Tiszafüreden (3-2), majd beindult a gépezet: zsinórban megverték a Sényőt, a Karcagot, a BKV Előrét, a Jászberényt és a Körösladányt, az öt meccsen imponáló, 18-3-as gólkülönbséget produkálva. Október elején jött egy kisebb gödör a csapat életében, ami a sorozatos sérülések számlájára is írható. Egymás utáni négy mérkőzésen nem tudtak a hálóba találni Trencsényiék – a Putnok, a BVSC-Zudló, a Hajdúszoboszló és az Eger ellen -, és mindössze egy pontot szereztek. Ebben az időszakban játszottunk a DVSC-vel a Magyar Kupában hazai pályán, vállalható meccsen szenvedtünk 4-0-s vereséget. Az “elátkozott” hónap végén a Pénzügyőr ellen hazai pályán talált vissza a győztes ösvényre a DEAC, majd nyert Tiszaújvárosban is. Az utolsó négy fordulóban öt egységet sikerült begyűjteniük a hajdúságiaknak, ez tehát az ötödik helyhez volt elég az év végére.

A tavaszi szezon végére a társaság célja a dobogós helyezés, ehhez minden adott, kiegyensúlyozottabb és gólerősebb játékkal simán összejöhet.