2020-11-29

A magyar női kézilabda-válogatott legyőzte Svédországot az Európa-bajnoki felkészülési mérkőzésen

A csoportból az első három helyezett jut a középdöntőbe.

A magyar női kézilabda-válogatott 28-27-re nyert Svédország vendégeként Európa-bajnoki felkészülési mérkőzésen, szombaton Trollhättanban.

A szünetben 14-12 volt az állás, majd a második félidőben végig szorosan alakult az eredmény, mindkét oldalon több hiba csúszott a játékba. Egészen az ötvenedik percig kellett várni, hogy a magyar együttes visszavegye a vezetést (23-24). A házigazdák az utolsó percben az egyenlítésért támadtak, de mivel nem jártak sikerrel, a magyar válogatott 28-27-re megnyerte a találkozót.
A dániai Európa-bajnokságon a magyar együttes a koldingi C csoportban jövő pénteken Horvátországgal, vasárnap Szerbiával, majd december 8-án a világbajnok Hollandiával játszik. A csoportból az első három helyezett jut a középdöntőbe.