2023-09-07

Itthon tartotta a pontokat U18-as csapatunk

Két korosztályos együttesünk a Dabas együttesét fogadta a kiemelt bajnokság 2. fordulójában.

A DEAC U20-as csapata nem kezdte jól a mérkőzést, a 9. percben 5-3-ra a dabasiak vezettek, és az egy-két gólos vendégelőny a 26. percig meg is maradt. Ekkor egyenlített Pethő Ákos együttese, viszont fordítani nem sikerült, sőt a szünetben 17-18 állt az eredményjelzőn. A folytatásban is tapadtunk a Dabasra, majd a 43. percben átvettük a vezetést (25-24). A hajrá izgalmasan alakult, végül 34-34-re végződött a mérkőzést, így egy pontot sikerült itthon tartani.

A fiatalabbak is egy kiélezett mérkőzésen vannak túl. Az első játékrész elején inkább a vendégek akarata érvényesült, negyedóra elteltével négygólosra növelték előnyüket, de még a pihenő előtt fordított Szabó Csaba gárdája, a félidőben 15-13 volt a DEAC javára. A második etapban végig szoros volt az állás, a Dabas többször is egyenlített, de a végét jobban bírták a mieink, akik 28-25-re megnyerték a találkozót.