2022-08-19

Tiszafüreden javíthat a DEAC

A Debreceni Egyetem csapata vasárnap a Tisza-parti városban folytatja bajnoki szereplését.

Fájó vereséget szenvedett a hétközi fordulóban Sándor Tamás együttese, hiába játszottak fölényben, dolgoztak ki sok helyzetet, a DVTK fiókcsapata a 23. percben szerzett előnyét megtartva, mindhárom pontot elvitte Debrecenből. Az egyetemisták egy hellyel lejjebb csúsztak a tabellán, 50 százalékos mérleggel a 10. pozícióból várhatják a következő mérkőzést.

Vasárnap az 5. fordulóval folytatódik a harmadik vonalban a pontvadászat, mely játéknapon Tiszafüredre utazik a DEAC. A Tisza-parti gárda győzelemmel abszolválta hétközi mérkőzését, 1-1-re végezve Körösladányban. Ennek köszönhetően egy egységgel és két hellyel előzik meg a debreceni alakulatot.

Az előző szezonban Sándor Tamás legényei hat pontot elvettek a fürdővárosiaktól, ősszel egy ötöst gurítottak hazai pályán, míg tavasszal 2-1 nyertek idegenben. A mostani párharcnak is az egyetemisták az esélyesei, ám ahhoz, hogy igazolódjon a papírforma, nem elég a mezőnyfölény, a helyzeteket is értékesíteni kell.