2022-06-21

Szenzációs világcsúccsal a világ tetején Milák Kristóf

A Budapest Honvéd olimpiai, világ- és háromszoros Európa-bajnok klasszisa saját rekordját megjavítva védte meg címét.

A Duna Arénában kedd délután került sor a 200 méteres férfi pillangóúszás döntőjére, mely számban két magyar úszó, Milák Kristóf és Kenderesi Tamás állhatott rajtkőre.

Milák már a rajt után az élen úszott és fokozatosan növelte előnyét, ráadásul a résztávoknál ideje bőven a világcsúcson belül volt. Riválisai nem bírták a 22 éves magyar úszó tempóját, több méterrel lemaradtak mögötte. A táv második felében csak az óra volt Milák ellenfele, ám a kezdeti lendület végig kitartott és 1:50.34-nél megállítva az órát, elsőként csapott célba. Ezzel saját, 2019-es világcsúcsát (1:50.73) adta át a múltnak.

Kenderesi nagyot hajrázva, végül a 6. helyen zárta a számot.

„Ez az otthonom! Több mint négyezer fantasztikus drukker van itt, aki csak miattam jött ki, elképesztő! Fantasztikus ez az egész... Abban a pillanatban, ahogy felálltam a rajtókőre, se kép se hang, mintha egy álomba lennék. Három évet kellett várnom rá, hogy a saját legjobbamat meg tudjam úszni, de összejött” – nyilatkozta világbajnokunk az M4 Sportnak.

Fotó: Szabó Miklós