2022-05-15

Ezt a meccset felejtsük el

A Debrecen játékosai lélekben már kivette a nyári szabadságot. Az első osztálytól búcsúzó MTK simán verte a Lokit.

Az első félidőben végig fölényben futballozó és helyzeteket is kidolgozó (sőt, lesgólokat is szerző) MTK nem sokkal a szünet előtt jutott megérdemelt vezetéshez, ekkor Mezei beadását Rajkovic 5 méterről lőtte a kapuba (1-0).

A kék-fehérek a fordulás után is irányították a találkozót és többször is közel álltak a második gól megszerzéséhez, Futács, Varju, vagy Ramadani is betalálhatott volna. Végül ez a magyar csatárnak sikerült

A 64. percben, egy Nagy Zsombor buktatása után megítélt 11-est Futács értékesítette  (2-0).

A 88. percben emberhátrányba került a Loki, Kusnyír kapta meg a második sárgáját, az MTK pedig a ráadásban ki is használta fórját: Ramadani remekül tekert 15 méterről a kapuba (3-0).

MTK BUDAPEST – DVSC 3-0

Piros lap: Kusnyír (DVSC, 88.)

MTK: Mijatovic – Varju, Rajkovic, Nagy Zs., Sluka – Kata, Ramadani, Mezei (Kovács, 83.) – Miknyóczki (Stieber Z., 75.), Futács, Vancsa (Horváth A., 83.)

Debrecen: Gróf – Baranyai, Deslandes, Pávkovics, Korhut (Ferenczi, 76.) – Da. Babunski (Gyönyörű, 76.), Bódi (Bévárdi, 66.), Dzsudzsák, Baráth, Kusnyír – Do. Babunski (Tischler, 66.)