2022-05-14

Karlsruhei tenisztorna - Bondár kikapott az elődöntőben

A harmadik helyen kiemelt Bondár Anna számára az elődöntő jelentette a végállomást a Karlsruhéban zajló, 125 ezer dollár (45 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán.

A világranglistán 69. magyar játékos a szombati mérkőzésen rögtön az első adogatójátékát elvesztette a másodikként rangsorolt egyiptomi Majar Serif (62.) ellen, aki aztán 4:2-nél ismét brékelt, így 34 perc alatt szettelőnybe került. A második játszmában 1:1 után újra elbukta szervagémjét a Hajdúszoboszló SE 24 éves teniszezője, Serif pedig a folytatásban is magabiztosan játszott. A kétszettes sikerhez végül 1 óra 13 percre volt szüksége.

Az afrikai játékos a második magyart búcsúztatta, a negyeddöntőben ugyanis Udvardy Pannánál bizonyult jobbnak.
    Bondár a kiesés ellenére nem lehet elégedetlen a németországi challenger-versenyen nyújtott teljesítményével, amelynek köszönhetően hétfőtől várhatóan megjavítja egyéni legjobbját (68.) a világranglistán. A virtuális rangsorban jelenleg a 64. helyen áll.