2022-01-28

Hosszabbításban győzött a Brassó ellen a DEAC

A DEAC jégkorongcsapata hosszabbítás után 3-2-re győzött az Erste Ligában a Brassó ellen a Debreceni Jégcsarnokban.

A Magyar Kupa címvédés után először játszott saját közönsége előtt a DEAC, ez pedig a szurkoláson érződött is. A találkozó eleje kiegyenlített játékost hozott, a 13. percben aztán Berta Ákos góljával a DEAC megszerezte a vezetést.
A második játékrészben a hazai együttes többször is emberhátrányba került, és ebből az egyiket a Brassó ki is használta, amivel kiegyenlített (1-1).
Az utolsó harmad feléhez érve a Brassó átvette a vezetést, de a DEAC pár perccel később Hugo Turcotte találatával egalizálni tudott (2-2). Az utolsó percekre a kupadöntőhöz hasonlóan kettős emberhátrányba került a DEAC, de ezt is sikerült kivédekezni, a győztes gólt azonban egyik együttes sem tudta megszerezni, így jöhetett a hosszabbítás.
A ráadásban a DEAC-nak jött össze az újabb találat Jan Dalecky jóvoltából. A hazai csapat így megszerezte a +1 pontot és készülhet a hétfői, Csíkszereda elleni mérkőzésre.
A találkozó után készült edzői és játékos értékeléseket meghallgathatják kedden déltől az FM90 Campus Rádióban.