2021-12-30

Győzelemmel búcsúztatta az évet a DEAC jégkorongcsapata

A DEAC 3-1-re győzött a Győr ellen a jégkorong Erste Ligában csütörtökön.

Már a találkozó elején fölénybe került a hazai együttes, ezt a legjobban talán a 17-6-os kapuralövési arány érzékelteti a legjobban. Ennek ellenére az első harmadban csak Dominik Novotny volt eredményes, ezzel a DEAC 1-0-ra vezetett.

A második játékrészben is a DEAC támadott többet, de újabb gól nem jött össze. Egészen a harmad utolsó percéig, akkor Sági Martin vette be testvére, Sági Máté kapuját, ezzel pedig 2 gólra növelte előnyét a debreceni alakulat.

A Győr együttese az utolsó 20 percben többet támadott, de gólt a DEAC szerzett. Hugo Turcotte növelte 3-0-ra a debreceni előnyt. Ezután azonban összejött a szépítés a győrieknek egy emberelőnyös szituációban (3-1). A mérkőzésen további találat már nem született, a DEAC így győzelemmel búcsúzott a 2021-es évtől, vasárnap pedig a DVTK együttese érkezik a Debreceni Jégcsarnokban.