2021-12-10

Nem bírt a DEAC a Ferencvárossal az Erste Ligában

A DEAC 6-3-as vereséget szenvedett a Ferencváros együttesétől a jégkorong Erste Ligában.

A mérkőzés első harmada sok fordulatot hozott. A vendégek megszerezték a vezetést, amire Hugo Turcotte válaszolt, majd Dominik Novotny góljával a vezetést is átvette a DEAC. Nem vonulhatott azonban előnnyel a szünetre a hazai gárda, mivel a Ferencváros is eredményes volt a harmad végéhez közeledve (2-2)

A második harmad nagyon rosszul sikerült a DEAC számára. Ezt a legjobban talán azzal lehet érzékeltetni, hogy a hazaiak 10 perc alatt három gólt kaptak, így a fővárosi együttes 5-2-es előnnyel várhatta az utolsó játékrészt.

Az utolsó harmadban a DEAC mindent megtett, hogy szorosabbá tegye a meccset, de a rohanás sok hibával párosult. Az utolsó 2 perchez érve aztán Jan Dalecky góljával zárkózott volna a hazai gárda, de erre szinte azonnal válaszoltak a vendégek (3-6). A hátralévő időben pedig már nem is változott az eredmény.
A DEAC legközelebb december 21-én a DVTK Jegesmedvék csapatához látogat a bajnokságban.