2021-12-06

Harmadszor sem sikerült legyőznie a Gyergyót a DEAC-nak

A DEAC jégkorongcsapata 5-3-as vereséget szenvedett a Gyergyói Hoki Klubtól az Erste Ligában hétfőn.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, akik 5 perc után előnybe kerültek. Erre gyorsan, alig 2 perc alatt válaszolt a DEAC. Vladislav Kuleshov volt eredményes (1-1). A döntetlen azonban nem sokáig maradt. A vendégek az első játékrész feléhez érkezve ismét betaláltak (1-2). Az eredmény pedig nem is változott a hátralévő percekben.

A második harmad 10. percében a Gyergyó tovább növelte előnyét, ezzel már 1-3 állt a Debreceni Jégcsarnok eredményjelzőjén. Néhány perccel később Vladislav Kuleshov ismét betalált, ezzel egy gólra zárkózott a DEAC, de nem sokáig. A vendégek újabb gólja azt jelentette, hogy a DEAC-nak 2-4-es hátrányból kellett volna fordítania az utolsó felvonásban.

A mérkőzés hajrájához közeledve Berta Ákos is gólt szerzett ezzel pedig 3-4-re alakította az állást. A DEAC ezt követően minden erejét mozgósította, hogy kiegyenlítsen. Ezt azonban a vendégek használták ki, akik egy gyors kontra végén mattolták Antek Tamást, amivel kialakították a végeredményt.

A DEAC legközelebb pénteken 18:30-tól a Ferencváros együttesét fogadja a Debreceni Jégcsarnokban.