2021-11-15

Bravúr Lengyelországban

A magyar válogatott győzött Varsóban, de így is a csoport negyedik helyén végzett a vb-selejtezőben.

A 27. percben Nagy Zsolt veszélyes beadásánál még menteni tudtak a lengyelek Nego elől, ám a 37. percben a Puskás-játékos jobb oldali szabadrúgása után Puchacz csúsztatta meg a saját kapuja felé a labdát, a kapu torkában pedig berobbant Schäfer és közelről gólt szerzett, 0-1.

A 61. percben egy szögletet követően Bednarek fejesét blokkolta Szalai Attila a 16-oson belül, ám a védőnkről épp Swiderskihez pattant a labda, aki 6 méterről a jobb sarokba fejelt, 1-1.

A 80. percben a frissen beált  Kiss Tamás jobb oldalról érkező lapos beadása pontos a középen üresen érkező Gazdagnak, aki egy igazítás után 12 méterről kilőtte a bal felsőt, 1-2.