2021-07-18

Kerkez Milos bemutatkozott, majd duplázott a Milanban

A szerb-magyar kettős állampolgárságú Kerkez Milos először lépett pályára a Serie A-ban szereplő AC Milan felnőttcsapatában.

A milánóiak 6–0-ra legyőzték felkészülési mérkőzésen a harmadosztályú Pro Sestót, a 17 éves balhátvéd a 89. és a 91. percben is betalált.

Az AC Milan az olasz harmadosztályban szereplő Pro Sesto 1913 ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen. Az első félidőben több kulcsember is a pályán volt a milánóiaknál, és a szünetben 3–0 volt az állás, köszönhetően Bennacer, Rafael Leao és Castillejo góljainak.

A szünetben aztán mind a tizenegy játékos kicserélődött, s becserélték a 17 éves Kerkez Milost is. A Milan a 75. percben egy öngóllal növelte előnyét, majd jött a fiatal balhátvéd, aki a 88. és a 91. percben is betalált. A milánóiak ezzel 6–0-ra nyerték meg a felkészülési mérkőzést.