2021-04-02

Bejutott a Magyar Kupa döntőjébe a DEAC

A DEAC jégkorong csapata hosszabbításban 2-1-re legyőzte a Ferencváros együttesét és szombaton 18 órától Magyar Kupa döntőt játszhat.

Az első elődöntő előtt átadták az OB I.-es bajnokság arany- és ezüstérmet. A bajnoki címet a Ferencváros ünnepelhette, míg az ezüstérmek a DEAC játékosok és stábtagok nyakába kerültek.
Az első harmadban nem estek egymásnak a csapatok. A Ferencváros szerezte meg a vezetést, de erre Berta Ákos válaszolt a DEAC részéről, így 1-1 állt 20 percnyi játék után a Debreceni Jégcsarnok eredményjelzőjén.
A második harmadban egyértelműen a DEAC játszott fölényben, de ez a gólokban nem mutatkozott meg, így az utolsó játékrészre maradt a döntés.
Pontosabban maradt volna. A két együttes azonban továbbra sem bírt egymással így jöhetett a hosszabbítás.
A hosszabbításban a DEAC játékosa, Clint Filbrandt megszerezte a győztes gólt, ezzel a Magyar Kupa döntőjébe lőtte a DEAC-ot.

A másik elődöntőben a Fehérvár 5-2-re legyőzte a DVTK Jegesmedvék csapatát, így szombaton 14:30-tól DVTK - FTC bronzmeccset rendeznek. 18:00 órától pedig a Fehérvár és a DEAC csap össze a döntőben.