2021-03-25

Barátságos magyar-lengyel döntetlen

Fordulatokkal teli összecsapáson 3-3-as döntetlennel végződött a Magyarország-Lengyelország mérkőzés a labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjében, a Puskás Arénában.

Jól indított az első félidőben a magyar válogatott, ahol már a 6.percben Sallai Roland góljával megszereztük a vezetést. A félidő során hiába birtokolták többet a lengyelek a labdát, néhány kísérlet volt ugyan mind két oldalon, azonban az eredmény az első játékrész végére 1-0.

A második félidő 52. percében Szalai Ádám csapatkapitány találatával tovább növelte előnyét a válogatott, ám az ellenfél csapat jókor cserélt, hisz Piatek szinte az első labdaérintésével javított az eredményen, nem sokkal később pedig Józwiak egyenlített. A 78. percben Willi Orbán góljával ismét átvették a magyarok a vezetést, a magyar származású játékos pedig ezzel megszerezte 5.gólját a hazai válogatott színeiben. Ezt követően azonban a világhírű Lewandowski megmutatta miért volt okunk aggodalomra és a 82. percben ismét egyenlített az álláson.

A kiegyenlített és fordulatos játékban így a végeredmény 3-3.

A magyarok vasárnap San Marino, jövő szerdán pedig Andorra vendégeiként lépnek újból pályára.