2021-03-20

Remek első harmadban nyújtott teljesítményével nyert Debrecenben a Brassó

A DEAC jégkorongcsapata 6-4-es vereséget szenvedett a Corona Brassótól az Erste Liga elődöntőjének 3. mérkőzésén.

Elképesztően kezdte a mérkőzést a Brassó, ezt az mutatja talán legjobban, hogy 15 perc után már 4-0-ra vezettek a Debreceni Jégcsarnokban. A DEAC csak Vladislav Kuleshov góljával tudott kozmetikázni kicsit az eredményen, így 20 perc után 4-1-re vezetett a Brassó.
A második harmad elején a debreceniek Hári Norbert góljával még közelebb léptek riválisukhoz. Az utolsó harmad elején pedig tovább csökkent a hátrány. Kiss Roland távoli lövése talált utat a brassói kapuba, ezzel már csak 4-3-ra vezetett a Brassó. A vendégeknek a 3. játékrész felénél sikerült visszaállítani a kétgólos különbséget (3-5). A meccs hajrájában ismét egy gólra került a DEAC. Molnár Dávid talált be. A hazaiak ezután lehozták Hetényit a kapuból és emberelőnybe kerültek. Azonban ezúttal a Brassó örülhettet üreskapus gólnak. Ezzel kialakult a 6-4-es végeredmény.

A párharc állása 2-1 a DEAC-nak. A következő meccset vasárnap 18:30-tól rendezik.