2021-03-02

Izgalmas meccset nyert a DEAC

A DEAC csapata 3-2-re győzött az Újpest ellen a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Mindkét együttes a tétnek megfelelően óriási energiával kezdte a mérkőzést. A találkozó első 10 perce a DEAC-nak sikerült jobban, hiszen a hazaiak Vladislav Kuleshov és Hugo Turcotte góljaival 2-0-ra vezettek (lehetett volna 3-0 is, de a videóbírózás után kiderült, hogy a DEAC lövése a kapuvasat találta el). A harmad hátralévő részében a tempó maradt, gól azonban már nem született.
A második harmadban a DEAC ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta. Ennek pedig meg is lett az eredménye, Vokla Roland óriási lövést eresztett el, amire a vendégek kapusa, Rajna Miklós szinte megmozdulni sem tudott (3-0).
Az utolsó játékrészben az Újpest megtett mindent, hogy izgalmassá tegye a párharc első meccsét is, és ez 10 perccel az összecsapás vége előtt össze is jött. Kétszer is. Előbb Bodó Christohper, majd Benk András góljaival (3-2). Az utolsó percre az Újpest lehozta kapusát, a DEAC pedig emberhátrányba került, de a hazaiak bírták a nyomást és megszerezték a győzelmet.
A DEAC így 1-0-ra vezet az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.