2021-01-15

Kikapott a DEAC a Titánoktól az Erste Ligában

3-1-es vereséget szenvedett a DEAC jégkorongcsapata a Titánok ellen pénteken a hazai elsőosztályú bajnokságban.

A DEAC a második, a Titánok pedig a nyolcadik helyről várták a pénteken 20 órakor kezdődő találkozót.

Az első harmadban mindkét oldalon adódtak helyzetek, a Titánok pedig két kapuvassal jelezték, hogy nem csak statisztának érkeztek a Debreceni Jégcsarnokba.

A második harmad 7. percében aztán be is talált a vendég együttes, Dézsi Bence volt eredményes (0-1). Néhány perccel később megduplázta előnyét a Titánok csapata. Ezúttal Reiter Attila volt eredményes (0-2).

A DEAC együttesének ugyanolyan feltámadásra lett volna szüksége, mint az Újpest elleni találkozón. Az első lépést Jan Dalecky találatával meg is tette a hazai együttes az utolsó játékrész felénél (1-2). A hajrára kanyarodva azonban nem az egyenlítés, hanem egy újabb Titánok gól született (1-3).

A debreceniek így vereséget szenvedtek. Javítási lehetőség vasárnap 18:30-tól a Gyergyói Hoki Klub ellen, szintén hazai jégen.