2020-12-05

Kikapott a Fehérvártól a DEAC kosárlabda csapata

A DEAC hazai pályán 64-76-ra kikapott az Alba Fehérvártól az NB I-es férfi kosárlabda bajnokságban.

Az első negyedet a Fehérvár kezdte jobban, 14-6-ra is vezettek már, de még az első etapban tudott faragni a hátrányából a DEAC és 14-19-es állásról várhatták a második 10 percet.
A hazaiak a második negyedben is támadtak ugyan, de sok hiba csúszott a befejezésekbe, így mikor Kovács Adrián, a DEAC edzője időt kért 23-30 állt az Oláh Gábor Utcai Sportcsarnok eredményjelzőjén. Az első félidő hátralévő részében sorra hiba csúszott a debreceni próbálkozásokba, így az Alba 36-25-ös vezetés birtokában mehetett az öltözőbe.
A harmadik negyedben a DEAC-nak nem sikerült faragni hátrányából, sőt a játékrész felénél 36-48-ra is vezetett a vendég együttes.
Az utolsó 10 percben 10 pontos hátrányt kellett volna ledolgoznia a hazaiaknak, 45-55-re a Fehérvár vezetett. A DEAC-nak azonban ezen az estén semmi nem akart összejönni és végül 64-76-ra győzött az Alba Fehérvár.

A DEAC legközelebb december 12-én a listavezető Szombathely együtteséhez látogat.