2022-02-23

Atlétika

(debsport.com)

Kozák Luca beállította saját országos csúcsát.

Újfent benépesült a tavalyi fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság helyszíne, a toruni aréna, ahol kedden az arany minősítésű Copernicus Cup keretein belül versenyeztek a legjobbak. A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola kiválósága, Kozák Luca 60 méteres gátfutásban ezúttal az első előfutamba kapott besorolást, ahonnan a szabályok szerint csak az első három helyezett jutott tovább automatikusan. Suba László tanítványa többek között a holland Zoe Sedneyt és a finn Reeta Hurskét megelőzve, a francia Laeticia Bapte mögött másodikként ért célba, figyelemre méltó, 8.06-os időeredménnyel, ami akkor még idei legjobbját is jelentette egyben.

Csakhogy másfél órával később következett a döntő, a mezőnyben a nagy esélyes bahamai Devynne Charltonnal, aki saját szezoncsúcsát megjavítva, 7.90-es idővel meg is nyerte a viadalt. Kozák Luca nagyon jól kapta el a rajtot, az első két gáton még a későbbi győztessel is tartotta a lépést, s még a harmadik után is tudott ritmust váltani, így a bahamai klasszis mögött, finn Hurskéval szinte teljesen egyszerre ért a célba. Kettejük között egyetlen század döntött, Kozák a harmadik helyen zárta a rangos nemzetközi versenyt, ami pedig talán még az éremnél is fontosabb, az az időeredmény: a 7.97-tel ugyanis a debreceni kiválóság beállította saját korábbi országos csúcsát! Gratulálunk, Luca, csak így tovább!