Egyetemi Élet
2022-12-06

DEAC opera a Muskétásban

December első hétvégéjén rendezte meg a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) a II. Egyetemi Tenisz Kupát a budaörsi Muskétás Teniszcentrumban, ahol tarolt a DEAC csapata: 6 bronz, 1 ezüst és 5 aranyérmet szerzett.

160 induló nevezett a magyarországi egyetemi tenisz legnagyobb versenyére a MEFS – II. Egyetemi Tenisz Kupájára. A 13 versenyszámban meghirdetett versenyre a Debreceni Egyetemet 10 játékos képviselte.

A legnépesebb versenyszámban a Férfi amatőr egyéniben, harmadik helyen végzett Vinnai Tamás, gyógytornász hallgató. Férfi amatőr párosban bronzérmes lett: Molnár Máté (GTK) és Máté Dominik (IK). Férfi hallgató profi kategóriában Barabás Bence (GTK) párosban bronzérmet szerzett.

Női hallgató profi egyéni versenyszámban: Punyi Anna (FOK) aranyérmet, Zöldi Aliz (GTK) ezüstérmet nyert. Női hallgató párosban szintén Punyi Anna lett az első párjával. Női oktatói, dolgozói egyéni kategóriában Dr. Varga Beáta, jogász lett az aranyérmes. Női oktatói, dolgozói páros kategória első helyezettjei: Dr. Varga Beáta és Dr. Bágyi Kinga (FOK).

Férfi oktatói, dolgozói 40 év alatti egyéni kategóriában bronzérmes lett Varga Emil (MK). Férfi oktatói, dolgozói 45-55 év egyéni versenyszámában harmadik helyen végzett Ölveti László (EÉ, főszerkesztő) Férfi oktatói, dolgozói páros versenyében első helyezett lett Varga Emil partnerével.

(A címben nevezett opera nem a vokális-hangszeres drámai színpadi műfajra utal, melyben a szerepeket éneklik, hanem az egyéni győzteseknek járó Opera gin italra, amit az első Magyar Ginmanufaktúra gyárt.)